ADANA CATERİNG HİZMETLERİ

Kalite bilinci, Uzman Kadrosu ile...

ŞEKERÖZ CATERİNG HİZMETİ

Adana Yemek Firmaları ve Yüksek standartlardaki Hizmetimizin arkasında Yaptığımız hizmet türünün gereklerini bilmemiz ve Bu gereklere uygun Personel ve Ekipman ile çalışmamız gösterdiğimiz özenin sadece küçük bir kısmını kapsamaktadır.

CATERİNG NEDİR?

Adana Catering Firmaları Kelimesi ile arama kriterlerinizde yer alan Catering İçinde yiyecek ve içecek olan tüm yemekli organizasyon çalışmalarına Catering denilmektedir. Diğer bir deyişle Catering'in Türkçe anlamı "Ziyafet Hizmetleri" olarak adlandırılabilir.

“Catering”, yabancı bir kelime olmasına rağmen dilimize yerleşmiş ve gündelik hayatımızda aktif olarak kullanılır hale gelmiştir. Hatta “ketring” ve “katering” gibi zaman zaman kullanılan kelimeler, kelimenin dilimize nasıl yerleştiği hakkında eleştirisel bir boyut taşımaktadır. Türkçe'ye göre doğru yazılmasına rağmen hatalı gözüken bu kelimeler, “Catering” ifadesinin yazımıyla ilgili imla hatası olarak görülmektedir. Aslında Türkçe'mizde buna benzer bir çok örnek kelime bulunmaktadır.


TÜRKİYE'DE CATERİNG ÇALIŞMALARI

Catering 1980 yıllarında Türkiye'ye aktif olarak kullanılmaya başlanmış bir hizmet dalıdır. İlk yıllar sadece oteller tarafından uygulanan Catering hizmetleri yıllar geçtikçe gelişmiş ve bu alanda ihtisas yapmaya başlayan firmaların artması ile daha çok şekillenmeye başlamıştır. Ülkemizin Catering Sektörüyle tanışmasından bu yana sektörde çok hızlı ilerlemeler kaydedilmiştir. Örneğin eskiye nazaran bir çok özel davet ve kutlama organizasyonlarında tercih edilerek, yalın bir organizasyona renk katan bir çok bileşeni ortaya koyarak yapılan organizasyonların daha renkli geçmesini sağlamıştır.

TOPLU YEMEK ve CATERING ARASINDAKİ BAĞ

Günümüzde Catering denilince bir çoğumuzun aklına ilk gelen şey "Toplu Yemek" oluyor. Halbuki toplu yemek tüketimine Catering denilmesi doğru bir tanımlama değildir. Aslında bu yanlış tanımlamanın en büyük nedeni, Catering sektörünün ülkemize ilk girdiği yıllarda toplu yemek hizmeti veren firmaların o dönemlerde Tabldot firması, yemek sitesi vb isimlerle anıldığı yıllarda Catering ismini daha prestijli bulan toplu yemek firmaları bu ifadeyi firmalarının uzantılarına ekleyip sahiplenmesinden kaynaklanmaktadır. Günümüzde hala Catering denilince akla ilk gelen şey toplu yemek hizmeti oluyor. Toplu yemek sektörünün öncü firmaları artık Catering tanımı kullanmak yerine olması gerektiği üzere Toplu Yemek Firması tanımını daha çok kullanmaya ve sektöre bu anlamda yön vermeye başlamıştır. Toplu Yemek firması olup da Catering hizmeti veren firmalar kendi içlerinde Catering departmanları kurarak bu işi daha profesyonel olarak yapmaya gayret etmektedir.

CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

Catering'in tek bir kullanım alanı yoktur. Profesyonel iş hayatının içinde bir çok alanda Catering hizmeti kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Fabrika, Mağaza Açılışları, Şirket içi kurumsal aktivitelerde, Fuarlar, bayi toplantıları, ürün tanıtım lansmanları vb bir çok alanda kullanılmaktadır. Catering günümüzde özel günlerimize de eşlik etmeye hızla devam etmektedir. Eskiye nazaran artık bir çok düğün, nişan hatta kına gecesi gibi davetlerde bile çok popüler olarak kullanılmaktadır. Yeni trendler le birlikte doğum günlerinin yanı-sıra hamile annelerin doğum yapmadan önceki son dönemlerinde Baby Shower şeklindeki partilerle yeni model kutlama programları oluşturması Catering sektörünün genişlemesine ve daha popüler olmasına katkıda bulunmaktadır. Kısacası içinde yiyecek ve içecek olan tüm davet organizasyonlarında Catering Kullanılmaktadır.

GENEL CATERİNG HİZMETLERİ

Catering alanında yaygın olarak kullanılan hizmet alanları aşağıda bilgi amaçlı bilginize sunulmuştur.

  • Kokteyl Organizasyon
  • Kokteyl Prolonge
  • Coffee Break
  • Bar Catering
  • Kahvaltı / Brunch
  • Açık Büfe Yemek / Buffet
  • Set Menü Yemek / Banquet
  • Paket Yemek / Lunch Box
  • Barbekü / BBQ
Hiçbir Hizmet Karşılıksız kalmaz sözünü benisemiş ve Sunduğumuz tüm hizmet gruplarında bu bilinç ile biliyoruz ki ikitürlü hizmet vardır. İYİ HİZMET yada KÖTÜ HİZMET. Bugünün dünyasında İnsanların hizmet ve kalite beklentisi arttı daha çok lezzet daha çok özen ve daha çok güvenilirlik aramaktalar, işimizin farkında ve sorumluluğumuzun bilincinde olarak siz değerli dostlarımıza herzaman Kalite, Hizmet, Doğal lezzetler, Temizlik ve Güven sunmaya herzaman devam ediyoruz çünkü iyi hizmet nedir biliyoruz... – Şekeröz Yemekçilik


ADANA CATERİNG FİRMALARI, ADANA CATERİNG HİZMETLERİ, ADANA CATERİNG ŞİRKETLERİ, ADANA CATERİNG ORGANİZASYONLARI, ADANA TOPLU YEMEK ORGANİZASYONLARI, ADANA CATERİNG ŞİRKETLERİ, ADANA CATERİNG FİYATLARI